1

2-3 …ευκαιρίες

Man.CITY 2-1 aRSENAL

Καλή σας μέρα. Η Χαλ μας δικαίωσε ακόμα μα φορά χθες, νίκησε 2-0 τη Γουότφορντ, χαρίζοντας μας τον άσο του 1.92. Η Χιμπέρνιαν ήταν τραγική αμυντικά, βρέθηκε να χάνει 2-0 στο 24’ (έχοντας δεχτεί γκολ στα 13 πρώτα δευτερόλεπτα), τo έκανε 2-2 στο 60’ για να δεχτεί ένα άτυχο γκολ στο 84’, στερώντας μας το 2.60 που έδινε η πρόκριση της. Ήταν ένα ρίσκο που άξιζε να πάρουμε, όχι όμως κι αυτό της ισοπαλίας του 3.40 στο Τσέλσι-Τότεναμ 4-2, παρότι το σκορ ήταν 2-2 στο 75’, με τους μπλε να σημειώνουν δύο γκολ σε πέντε λεπτά.

Κάντε LIKE στην σελίδα του Betoworld στο Facebook!

Στον άλλο ημιτελικό του κυπέλλου Αγγλίας η Άρσεναλ αντιμετωπίζει τη Μάντσεστερ Σίτι, με την ομάδα του Γκουαρντιόλα να είναι το φαβορί, σε ένα ματς που δείχνει ανοικτό. Η επιστροφή του Κομπανί όμως σουλουπώνει την άμυνα της Σίτι και το Over είναι εξευτελιστικά μικρό. Στο 2.17 το 2-3 γκολ αξίζει και με το παραπάνω, με το ρίσκο να είναι δεδομένο.

Παίξτε νόμιμα στη Novibet

Νωρίτερα η Μπέρνλι υποδέχεται τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για το πρωτάθλημα κι αναμένεται να στηριχθεί πάλι στη σκληρή έδρα της για να πάρει αποτέλεσμα. Η Γιουνάιτεντ έπαιξε παράταση την Πέμπτη κι ίδρωσε για να αποκλείσει την Άντερλεχτ, τα παιχνίδια της σπάνια ανοίγουν, της Μπέρνλι είναι σχεδόν πάντα κλειστά, ειδικά στην έδρα της. Με αυτά τα δεδομένα το 2-3 γκολ στο 2.00 φαντάζει δώρο, μια στοιχηματική ευκαιρία που αξίζει να αρπάξουμε.