1

Η «βασίλισσα» του Λιγκ Καπ

southampton-0-0-liverpool

Καλή σας μέρα. To 2-3 γκολ του 2.10 ήρθε και τη Δευτέρα, στο Κέμπριτζ-Λιντς 1-2, θέλαμε όμως και το 1 DNB στο εντυπωσιακό 3.40 και το αγγίξαμε, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο πρώτο μέρος και να προηγούνται για να λυγίσουν από δύο στημένες φάσεις, δύο κεφαλιές, στο δεύτερο ημίχρονο. Θετικό μεν, αλλά πολύ μικρό το συνολικό πρόσημο για τη στήλη, θέλαμε κάτι πολύ καλύτερο, με βάση το διάβασμα και την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Παίξτε νόμιμα στη Novibet

Λιγκ Καπ απόψε, με τον δεύτερο ημιτελικό (χθες η Γιουνάιτεντ νίκησε 2-0 τη Χαλ), Σαουθάμπτον-Λίβερπουλ. Σημειώνουμε ότι τα ματς είναι διπλά, θα υπάρξει επαναλητπτικός στην έδρα της Λίβερπουλ, όπου το εκτός έδρας γκολ ισχύει μόνο στην …παράταση! Δεδομένη η κόπωση της Σαουθάμπτον, σε αυτήν είχαμε στηριχθεί πριν 4 μέρες στο 2-2 με τη Νόριτς (1 DNB στην έδρα των «καναρινιών» η πρόταση μας τότε), η ουσία είναι ότι οι «άγιοι» έχουν δώσει 4 ματς σε 11 μέρες, αυτό θα είναι το πέμπτο παιχνίδι τους σε 15 μέρες! Ο Κλοπ φρέσκαρε πολύ τη Λίβερπουλ (η ομάδα που κατέβασε είχε το μικρότερο μέσο όρο της ιστορίας της) στο ματς κυπέλλου με την Πλύμουθ, 0-0 στο «Άνφιλντ».

Κάντε LIKE στην σελίδα του Betoworld στο Facebook!

Οι αποδόσεις είναι εξαιρετικά μοιρασμένες, οποιοδήποτε από τα κλασικά σημεία (1,Χ,2) έχει αξία κι εξαιρετική απόδοση. Βασίλισσα του θεσμού η Λίβερπουλ, έχει τις περισσότερες κατακτήσεις και τις περισσότερες συμμετοχές σε τελικούς, θυμίζουμε ότι ο νικητής παίρνει ευρωπαϊκό εισιτήριο, το κίνητρο είναι μεγάλο για τους «άγιους» που έχουν να φτάσουν τελικό από το 1979. Στο 2.20 το διπλό είναι εξαιρετικό, οι δύο ομάδες είχαν φέρει 0-0 το Νοέμβριο στο πρωτάθλημα, στο γήπεδο που θα παίξουν κι απόψε, το «Σεντ Μέρις». Εκτιμώντας ότι η Σαουθάμπτον θα προσπαθήσει να ρίξει το ρυθμό (θυμίζουμε την κόπωση από τα απανωτά ματς), αξία έχει και το αγαπημένο μας 2-3 γκολ στο 2.10