1

Κέλτικη μάχη στο Κάρνιφ

Rep.Ireland 0-0 Wales

Καλησπέρα σας. Η Σκωτία έμεινε στο 2-2 χθες με τη Σλοβακία, σε ένα ματς που πρηγήθηκε στο ημίχρονο, βρέθηκε να χάνει στο 72’, ισοφάρισε στο 88’ κιέχασε τη νίκη στις καθυστερήσεις. Μαζί χάθηκε και το εξαιρετικό διπλό του 2.70 και το κακό φεγγάρι που διανύει η στήλη έγινε …Πανσέληνος.

Κάντε LIKE στην σελίδα του Betoworld στο Facebook!

Μένουμε στα προκριματικά του Μουντιάλ και πάμε στο Κάρντιφ για το μεγάλο «κέλτικο» ντέρμπι Ουαλία-Ιρλανδία. Παίρνοντας ως δεομένο (αν υπάρχει τέτοιο στο ποδόσφαιρο) ότι η Σερβία θα κερδίσει τη Γεωργία και θα κρατήσει την πρωτιά η 2η θέση είναι το ζητούμενο. Εκεί είναι οι Ουαλοί, ένα βαθμό μπροστά από την Ιρλανδία η νίκη είναι μονόδρομος και για τους δύο. Το Χ δεν αρκεί στην Ουαλία γιατί ναι μεν την κρατά πάνω από την Ιρλανδία, αλλά δε φαίνεται να είναι στις καλύτερες δεύτερες για να πάει στα play-off. Moνόδρομος η νίκη λοιπόν και για τους δύο, με τους Ουαλούς να είναι χωρίς τον Μπέιλ και να ζορίζοντας πολύ φέρνοντας πολλά Χ (5 ισοπαλίες σε 9 ματς). Μοιρασμένο ζευγάρι και ιστορικά (από 5 νίκες μετρά η κάθε εθνική στα μεταξύ τους ματς ενώ υπάρχουν και 4 ισοπαλίες), οι αποδόσεις δίνουν φαβορί τους γηπεδούχους «δράκους».

Παίξτε νόμιμα στη Novibet

0-0 τον Μάρτιο στο Δουβλίνο σε ένα ματς που ο αρχηγός των Ιρλανδών, Σίμους Κόουλμαν, υπέστη διπλό κάταγμα στο πόδι, ο τεχνικούς τους, Μάρτιν Ο’Νιλ, θέλει η ομάδα να παίξει και για τον τραυματία κάπτεν. Ανοικτά όλα τα αποτελέσματα επικρατέστερο δείχνει αυτό που δεν θέλει καμία ομάδα, το Χ που φτάνει το 3.27 σε απόδοση. Θα πάρουμε την ασφάλεια του 2 DNB με την απόδοση στο 2.38 και το ρίσκο φυσικά δεδομένο σε τέτοιο ματς. Δεδομένης της κρισιμότητας της αναμέτρησης, οι ομάδες στο β’ μέρος θα τα δώσουν όλα με το χρόνο να τελειώνει, κάτι που δίνει αξία στο να είναι το β’ μέρος αυτό με τα περισσότερα γκολ και προσφέρεται στο 2.20.