Αγγλική Λιγκ 1 και εθνική Σκωτίας …αυτή τη φορά

scotland-this-time

Καλή σας μέρα. H Έιρ νίκησε 1-0 τη Φόλκερκ, όμως το γκολ σημειώθηκε 5 λεπτά πριν τελειώσει η παράταση οπότε μας κάλυψε η ασφάλεια του 1 DNB. Το 0-0 της κανονικής διάρκειας όμως μας στέρησε το 2-3 γκολ του 2.10 σε ένα ματς που είχε φάσεις κι ένα πέναλτι της Φόλκερκ στο δοκάρι.

Παίξτε νόμιμα στη Novibet

Το περασμένο Σάββατο είχαμε κάνει το απόλυτο με τριάδα από την αγγλική Τσάμπιονσιπ σήμερα θα πάμε στην αγγλική Λιγκ 1. Ξεκινάμε από το Πίτερμπρο-Μπέρι που ανοίγει την αυλαία της αγωνιστικής. Οι γηπεδούχοι έρχονται από 3 σερί ισοπαλίες (όλες με 1-1), 5 στα 6 τελευταία παιχνίδια τους. Αήττητη στην έδρα της η «Πος» αποκλείστηκε από το Λιγκ Τρόφι σε ένα ματς που κατέβηκε με 7 αλλαγές.  Η πρόκριση της Μπέρι παίζεται στο Λιγκ Τρόφι, αλλά η πορεία της στη Λιγκ 1 είναι που την ενδιαφέρει. Τρίτη στη βαθμολογία, μόλις ένα βαθμό από την προνομιούχο 2η θέση, μπορεί να φύγει και με το διπλό, το έκανε πέρυσι. Με την Πίτερμπρο να είναι δυνατή στην έδρα της θα πάμε στην ασφάλεια του 2 DNB με την απόδοση στο 2.63 να αξίζει το ρίσκο.

Συνέχεια με τον αγώνα Σουίντον-Μπέρι. Η Σουίντον έρχεται από 3 σερί εντός έδρας νίκες και μόνο αυτοπεποίθηση δεν έχει. Η Μπόλτον μετά το εξαιρετικό της ξεκίνημα μετρά 7 ματς χωρίς νίκη και δύσκολα ξεχωρίζει μία από τις δύο ομάδες. Το Χ στο εντυπωσιακό 3.45 αξίζει και με το παραπάνω.Το 2-3 γκολ δεν μπορούσε να λείψει ούτε σήμερα από τις προτάσεις μας και το φυλάξαμε για τον αγώνα Σκωτία-Λιθουανία. Οι Σκωτσέζοι είναι το φαβορί, ζορίζονται όμως στο γκολ (μαγική εικόνα το 5-1 στη Μάλτα) και τα παιχνίδια τους με τους Λιθουανία είναι συνήθως σκληρά και λειστά. Στο 2.10 το 2-3 γκολ είναι σαφώς προτιμότερο από τον -απογοητευτικά μικρό- σε απόδοση άσο.