1

Αποφεύγοντας την …αριστερά στο Εδιμβούργο

Hibernian 1-1 Raith Rovers

Καλή σας μέρα. Η Τσέλσι προηγήθηκε στο 5’ ισοφαρίστηκε στο 24’ από τη Σαουθάμπτον και πήρε το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Το 3-1 στο 53’ διέλυσε το 2-3 γκολ του 2.05, στο 89’ και το 94’ μπήκαν τα γκολ που διαμόρφωσαν το τελικό 4-2, με το …fun bet να μας βγαίνει ξινό, αν κι οι «άγιοι» έβαλαν δύσκολα, όπως περιμέναμε, στους Λονδρέζους.

Κάντε LIKE στην σελίδα του Betoworld στο Facebook!

Μακριά από την Αγγλία σήμερα, πάμε στη Σκωτία και την Τσάμπιονσιπ για την αναμέτρηση Χιμπέρνιαν-Ρέιθ Ρόβερς. Οι «Χιμπς» έχουν ήδη κατακτήσει τον τίτλο και την άνοδο, το Σάββατο έχασαν 3-2 στο 84’ στον ημιτελικό κυπέλλου από την Αμπερντίν, με την εμφάνιση τους να δικαιώνει τη στήριξη μας. Το αποψινό ματς δείχνει πολλά με λίγα, με την απόδοση που συνοδεύει τον άσο να είναι εξευτελιστικά μικρή, όμως μόνο εύκολο δεν θα είναι το παιχνίδι για τους γηπεδούχους, μόνο …αριστερά δεν θα κοιτάξουμε απόψε στο Εδιμβούργο.

Παίξτε νόμιμα στη Novibet

Ισόπαλες έληξαν και οι τρεις φετινές αναμετρήσεις της Χιμπέρνιαν με τους Ρόβερς, οι γηπεδούχοι θα έχουν τον προπονητή τους, Νιλ Λένον, στην κερκίδα αφού ξεκινά απόψε η ποινή των δύο αγωνιστικών που του επιβλήθηκε. Ο Λένον που θα ξεκουράσει αρκετούς βασικούς, τους έδωσε ρεπό την Τρίτη θέλει να δοκιμάσει το ρόστερ του, τώρα που έχει την ευκαιρία. Ευκαιρία και για τον τεχνικό της Ρέιθ, Τζον Χιουζ, να πάρει κάτι από το ματς, παρότι η Χιμπέρνιαν ακόμα και με αλλαγές είναι κατά πολύ ανώτερη. Κλειστά τα τελευταία ματς των Ρόβερς, το 2-3 γκολ στο 2.00 έχει αξία, πολύ μεγαλύτερη η στήριξη στη Ρέιθ. Σαφώς μεγαλύτερο το κίνητρο της Ρέιθ, αν καταφέρει να αποφύγει την ήττα, με την ισοπαλία στο εντυπωσιακό 4.25. Το ρίσκο στο Χ αξίζει, ειδικά σε δελτίο με ζητούμενα, με την ισοπαλία να μην μας πηγαίνει τελευταία και την τελική επιλογή να ανήκει πάντα σε εσάς.