1

Λυγίζει στο Μάντσεστερ η Γκλάντμπαχ

borussia-mgladbach-vs-manchester-city-702x336

Δεν θέλω να μιλήσω για το τι έγινε Κυριακή και Δευτέρα, αλλά θα σκάσω άμα δεν τα πω. Απίστευτα πράγματα στο Μάιντζ – Χοφενχάιμ, εκεί που οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και είδαμε το 4-1 να γίνεται 4-4. Σε ότι αφορά την μεγάλη απόδοση που σας υποσχέθηκα την Κυριακή, ήταν για το ματς Νυρεμβέργη – Μόναχο 1860, όμως στην προπόνηση του Σαββάτου ο τραυματισμός του παιχταρά των φιλοξενούμενων Άιγκνερ με οδήγησε στο no bet. 1-2 τελικό και το τρολάρισμα συνεχίστηκε. Πάμε στα του Champions League τώρα και στην αναμέτρηση της Μάνστεστερ Σίτι με την Γκλάντμπαχ.

Καλή ομάδα οι φιλοξενούμενοι, με πολλά τρεξίματα, αλλά άπειρη και με θεματάκια στην άμυνα. Η Σίτι του Γκουαρντιόλα έχει ξεκίνησε εκπληκτικά τη σεζόν, προέρχεται από μεγάλη νίκη στο ντέρμπι του Μάντσεστερ και δείχνει ικανή να φτάσει πολύ μακριά φέτος. Η Γκλάντμπαχ είχε δυσκολέψει πολύ πέρυσι του «Σίτιζενς» όμως κατέρρευσε στα τελευταία λεπτά και ηττήθηκε τελικά με 4-2. H διάρκεια σε τόσο δύσκολα παιχνίδια είναι σημαντικός παράγοντας και παρότι πιστεύω ότι θα δυσκολέψει τη Σίτι και ένα γκολ μπορεί θα το βρει, δύσκολα θα αποφύγει την ήττα.

Το combo 1&over 2.5 σε απόδοση 1.83 θα είναι η επιλογή μου από αυτό παιχνίδι.