Καιρός για Τσάμπιονς Λιγκ

chl q....

Kαλημέρα σε όλους και όλες. Τα κόρνερ στο παιχνίδι της Πάτρικ Θιστλ με τη Νταντί Γιουνάιτεντ δεν ήρθαν, 9 εκτελέσθηκαν, 12 χρειαζόμασταν. Ο αριθμός αυτός ξεπεράστηκε εύκολα στο παιχνίδι της Σέλτικ με τη Νταντί, δείχνοντας ότι η επιλογή αγώνων ήταν λάθος. 0-0 έληξε αυτό το ματς, ο Ρόμπερτς που είχαμε επιλέξει ως σκόρερ είχε τις στιγμές του δεν ήταν όμως αρκετές ούτε για μας ούτε για την ομάδα του. Η κακή βραδιά ολοκληρώθηκε αφού δεν καταλογίστηκε πέναλτι (στην επιλογή μας με το μεγαλύτερο ρίσκο) στο ματς της Μπαρτσελόνα με την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Παίξτε νόμιμα στη Mybet

Απόψε θα ασχοληθούμε αποκλειστικά με το Τσάμπιονς Λιγκ, ξεκινώντας από την αναμέτρηση Παρί Σεν Ζερμέν-Μάντσεστερ Σίτι. Οι Γάλλοι είναι το φαβορί, ο άσος πάντως δεν έχει αξία. Πειρασμός το γκολ/γκολ, θα προτιμήσουμε το 2-3 γκολ στο 2.20 αφού αυτό έχει έρθει στα 3 τελευταία παιχνίδια της Παρί στη διοργάνωση.

Παίξτε νόμιμα στη Novibet

Ξεκάθαρο φαβορί η Ρεάλ στον άλλο προημιτελικό, έρχεται από μεγάλη νίκη στη Βαρκελόνη κι η Βόλφσμπουργκ δείχνει να παραπαίει. Καμία αξία όμως στο διπλό, ούτε στην απόδοση του Ρονάλντο ως σκόρερ. Παραδοσιακά πάντως η ρεάλ ζορίζεται στη Γερμανία κι ίσως οι «λύκοι» μπορούν να αντέξουν το πρώτο 45λεπτο. Το Χ στο ημίχρονο στο 2.30 είναι δελεαστικότατο.