Δουβλινέζικες νύχτες

denmark 0-0 ireland

Καλή σας μέρα. Το κούρεψαν τελικά το …αυγό οι Σουηδοί, το 0-0 του ημιχρόνου ήταν και το τελικό σκορ, πετώντας την Ιταλία εκτός Μουντιάλ μετά από 60 χρόνια. Το 0-0 του ημιχρόνου άφηνε ελπίδες και σε μας, ένα γκολ θέλαμε, στο 2.15 το «περισσότερα γκολ στο β’ μέρος» που δεν ήρθε ποτέ. ‘Εσπασε ένα καλό σερί της στήλης στηριζόμενο τελευταία στα ματς των εθνικών ομάδων.

Κάντε LIKE στην σελίδα του Betoworld στο Facebook!

Το τελευταίο των πλέι-οφ του Μουντιάλ είναι η αποψινή αναμέτρηση της Ιρλανδίας με τη Δανία. 0-0 το πρώτο ματς, οι Ιρλανδοί άντεξαν στην Κοπεγχάγη, το 0-0 δεν είναι κακό όμως για τους Δανούς αφού δεν δέχτηκαν γκολ στην έδρα τους. Στο πρώτο ματς είχαμε πιάσει το Χ2 του 2.18 ποντάροντας κυρίως στον Μάρτιν Ο’Νιλ τον τεχνικό των Ιρλανδών. Οι Ιρλανδοί είχαν προκριθεί στο Euro 2016 Πριν δύο χρόνια πάλι από τα πλέι-οφ, είχαν επικρατήσει 2-0 της Βοσνίας στο Δουβλίνο. Μια ανάλογη νύχτα θέλουν κι απόψε στο Δουβλίνο, Ο Ο’Νιλ δήλωσε ότι ίσως χρειαστεί να σκοράρουν δύο φορές, μιας και δύσκολα θα κρατήσουν σε δύο ματς χωρίς γκολ τους Δανούς.

Παίξτε νόμιμα στη Novibet

Εκτιμούμε ότι και απόψε το ματς θα είναι κλειστό, ίσως χρειαστεί παράταση ή και πέναλτι. Το 0-1 γκολ δείχνει εξαιρετικό, μακάρι να το είχαμε επιλέξει και χθες στο Ιταλία-Σουηδία. Δεν θα το επιλέξουμε ούτε απόψε, θα πάμε στην ξεκάθαρη πρόκριση της Ιρλανδίας που δίνεται στο 2.15. Δεδομένο το ρίσκο, θα τονίσουμε ότι και στο πρώτο ματς ο ρόλος του αουτσάιντερ ταιριάζει μια χαρά στους μαχητικούς Ιρλανδούς.