1

Ημιτελικοί κυπέλλου …Βρετανίας

Tottenham 2-0 Chelsea

Καλή σας μέρα. Το 2-3 γκολ του 2.15 ήρθε και την Πέμπτη, στο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Άντερλεχτ 1-1 (2-1 στην παράταση), στέλνοντας μας σε ένα ακόμα ταμείο, με τη συγκεκριμένη επιλογή να είναι φέτος η αγαπημένη της στήλης. Μεγάλοι ημιτελικοί κυπέλλου σε Αγγλία και Σκωτία το διήμερο, έχουν κουτσουρέψει την αγγλική Πρέμιερ Λιγκ κι έχουν …εξαφανίσει τη σκωτσέζικη Πρέμιερσιπ.

Κάντε LIKE στην σελίδα του Betoworld στο Facebook!

Ο πρώτος ημιτελικός του κυπέλλου Σκωτίας ανοίγει την αυλαία του διημέρου, με τη Χιμπέρνιαν να αντιμετωπίζει την Αμπερντίν στο ουδέτερο «Χάμπτεν Παρκ.» Νοκ άουτ, με παράταση σε περίπτωση ισοπαλίας και αν χρειαστεί πέναλτι, και τους «Ντονς» να είναι το φαβορί. Στη 2η θέση της μεγάλης κατηγορίας, 5 νίκες στα 6 τελευταία ματς η Αμπερντίν θέλει να φτάσει σε έναν ακόμα τελικό, όμως εδώ αξίζει η κόντρα. Οι «Χιμπς» του Λένον είναι οι κάτοχοι του τροπαίου, κατέκτησαν ήδη την Τσάμπιονσιπ, έχουν ψυχολογία κι έλλειψη άγχους. Το Χ είναι πειρασμός, θα ρισκάρουμε στην πρόκριση της Χιμπέρνιαν, με την αποδοση στο 2.60 να αξίζει και με το παραπάνω.

Παίξτε νόμιμα στη Novibet

Το απόγευμα η Χαλ υποδέχεται τη Γουότφορντ στην Πρέμιερ Λιγκ και θέλει μόνο νίκη για να μείνει πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Αήττητη στην έδρα της με τον Μάρκο Σίλβα στον πάγκο, έχει το προβάδισμα. Μόνο βαθμολογικά είναι αδιάφορη η Γουότφορντ, μιας και στην Αγγλία αγωνιστικά αδιάφορες ομάδες δεν υπάρχουν. Το κίνητρο όμως είναι σαφώς μεγαλύτερο για τους γηπεδούχους, που τα παιχνίδια τους ανοίγουν τελευταία και μας κάνουν διστακτικούς για το 2-3 γκολ. Θα επιλέξουμε τελικά τον άσο του 1.92, στηριζόμενοι στο κίνητρο και στο πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο που κάνουν οι «τίγρεις» στην έδρα τους. Πάμε και στον μεγάλο ημιτελικό του κυπέλλου Αγγλίας μεταξύ Τότεναμ και Τσέλσι. Οι δύο ομάδες κοντράρονται και για τον τίτλο, έχουν κερδίσει η κάθε μία στην έδρα της στα μεταξύ τους ματς στο πρωτάθλημα, τώρα θα βρεθούν αντιμέτωπες στο «Γουέμπλεϊ», δύσκολα ξεχωρίζουν κι οι αποδόσεις μοιρασμένες. Θα πάμε στην ισοπαλία του 3.40, έστω και σαν fun bet βάσει απόδοσης, εννοείται πως μπαίνει άνετα σε δελτίο με ζητούμενα.