Ιταλικό …αυγό

Sweden 1-0 Italy

Καλησπέρα σας. Το Χ2 του 2.18 ήρθε το Σάββατο στο Δανία-Ιρλανδία 0-0, με το συγκρότημα του Μάρτιν Ο’Νιλ να μας δικαιώνει στο έπακρο. Σε καλό φεγγάρι η στήλη, που είχε πιάσει και το 2.20 που έδινε το «περισσότερα γκολ στο β’ μέρος» στο Σουηδία-Ιταλία 1-0.

Κάντε LIKE στην σελίδα του Betoworld στο Facebook!

Με την αποψινή ρεβάνς αυτής της αναμέτρησης θα ασχοληθούμε απόψε. Ζόρια για τους Ιταλούς που κινδυνεύουν να μείνουν εκτός Μουντιάλ για πρώτη φορά μετά από 60 χρόνια. Ζόρια και για τον Τζιανπιέρο Βεντούρα, τον 69χρονο τεχνικό, αφού οι Ιταλοί πιάστηκαν ..αδιάβαστοι τακτικά, κάτι εξαιρετικά σπάνιο. Οι Ιταλοί παραμένουν το φαβορί, ο άσος όμως δεν έχει καμία στοιχηματική αξία, όπως και το να πάρουν την πρόκριση. Πώς να προσεγγίσει κανείς ένα τέτοιο ματς; Θα «καθαρίσουν» την πρόκριση στην κανονική διάρκεια (2-0 τουλάχιστον χρειάζεται), θα το πάνε παράταση (1-0); Ή θα κάνουν την έκπληξη οι Σουηδοί; Οποιαδήποτε ισοπαλία τους συμφέρει, ακόμα και ήττα με 2-1, 3-2 κτλ.

Παίξτε νόμιμα στη Novibet

Πάρε το …αυγό και κούρεψε το,που λένε. Το ματς πάντως δεν δείχνει να ανοίγει, οι Ιταλοί θα προσέξουν την άμυνα τους, το 3-5-2 φαίνεται να επιστρέφει. Θα αφήσουμε στην ησυχία του τον αριθμό των γκολ (0-1 γκολ στο 2.65, 2-3 γκολ στο 19.5) και θα πάμε σε επιλογές με μεγαλύτερες αποδόσεις και ανάλογο ρίσκο. Χ ημίχρονο (λογικά προσεκτικές οι ομάδες) και 1 τελικό δίνεται στο εντυπωσιακό 3.80. Να μπουν περισσότερα γκολ στο β’ μέρος είναι στο 2.15, μεγάλος ο πειρασμός, θα προτιμήσουμε το δεύτερο, χωρίς φυσικά αυτό να ακυρώνει το πρώτο, με την τελική επιλογή να ανήκει –πάντα- σε εσάς.